SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

BEPANTHEN. .crm 1x30gm

Kód: 8590322000014 Produktové číslo: 8590322000014 ATC skupina: D03AX03 Popis: Přípravky pro léčbu ran a vředů Kód SÚKL 0097580
krém pro léčbu spálenin způsobených sluncem i běžných popálenin nižšího stupně.

Žádné hodnocení.
Výrobce: Bayer s.r.o.
Zboží není na skladě
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
189,00 Kč , plus doprava
 
BEPANTHEN. .crm 1x30gm

 

Bepanthen Krém je účinný při léčbě spálenin způsobených sluncem, radioterapií i běžných popálenin nižšího stupně. Na povrchu kůže Bepanthen Krém vytváří tenký, osvěžující a bolest tišící film, proniká do hlubokých vrstev pokožky a podporuje přirozené hojivé procesy. Vzhledem ke složení je Bepanthen Krém vhodný i pro mimořádně citlivou pokožkou, pro děti i seniory.
 
Bepanthen Krém se lehce roztírá, nezanechává mastný povrch. Krém působí léčivě nejen na popáleniny, ale i mokvající rány a drobné záněty kůže.
 
Bepanthen Krém obsahuje velmi malé množství tuku (kolem 10%). Rychle se vstřebává a díky vysokému obsahu vody ochlazuje popálená místa, takže brání dalšímu poškození tkání a zmenšuje bolest. Účinnou látkou Bepanthen Krému je dexpanthenol (obsah 5%). Tato látka posiluje přirozené léčebné procesy a působí protizánětlivě.Zajišťuje také kůži optimální hydrataci a regeneraci, stabilizuje funkci epidermální bariéry a podporuje produkci kolagenu a elastinu.
 
Bepanthen krém lze použít při každém podráždění kůže, projevujícím se jejím zarudnutím, zduřením, svěděním nebo pálením, ke kterému může dojít po nadměrném slunění (i po užití umělých světelných zdrojů, např. solárií). Dále k ošetření menších popálenin, otlaků, podrážděné pokožky po nesprávném použití kosmetických přípravků, vlivem drsného počasí nebo jinak podrážděné, ale neporušené kůže.
 
Bepanthen krém je vhodný i k denní péči o suché, rozpraskané nebo drsné ruce. K ošetření větších ploch je vhodnější lotion. K ošetření drobných poranění, odřenin nebo škrábanců je vhodnější použít Bepanthen Plus krém, který obsahuje navíc dezinfekční prostředek a snižuje nebezpečí infekce rány.
 
Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na kyselinu pantothenovou ze skupiny B vitaminů, která je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže. Bepanthen krém urychluje odeznívání příznaků podráždění pokožky a napomáhá hojení poranění kůže. Bepanthen krém je tvořen jemnou, lehce roztíratelnou emulzí. Proto jej lze dobře nanášet i na podrážděnou, pálící nebo zanícenou pokožku.
 
Složení :    Dexpanthenolum 50 mg.    Racemický pantolakton, fenoxyethanol, draselná sůl cetyl-fosfátu, cetylalkohol, stearylalkohol, tuk z ovčí vlny, isopropyl-myristát, propylenglykol, čištěná voda.
 
Bepanthen krém nesmějí používat osoby alergické na některou z jeho složek (viz. složení přípravku).
 
Bepanthen krém lze používat i v těhotenství a během kojení k denní péči o pokožku kojence a k ošetření bradavek kojících žen. Pouze na doporučení lékaře se krém používá k ošetření děložníhočípku.
 
Bepanthen krém je většinou velmi dobře snášen. Velice zřídka se mohou vyskytnout alergické reakce (zduření a zarudnutí kůže s následným výsevem svědících až pálících pupínků a puchýřků,mokváním a tvorbou strupů). Při výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.
 
Dávkování:     Bepanthen krém se nanáší v tenké vrstvě na vodou očištěnou podrážděnou nebo zanícenou kůži podle potřeby 1 až několikrát denně až do úplného zhojení.
 
Při suché pokožce nanášet podle potřeby i několikrát denně(3-5krát) na postižená místa.
Při kojení: po každém kojení nanést přípravek na kousek sterilní gázy a potřít bradavku.
Při péči o kojence: při každém přebalení nanést přípravek na předtím vodou dobře očištěnou pokožku zadečku a přirození.
 
Bez porady s lékařem můžete Bepanthen krém používat na nemocnou kůži u dětí nejdéle 7 dní.
 
Jestliže při používání přípravku obtíže neustoupí do 7 dní nebo se naopak zhoršují, poraďte se s lékařem. Na nepodrážděnou pokožku dětí se může krém používat bez omezení!
 
Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že používáte Bepanthen krém. Po požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
 
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.