SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

MUCOSOLVAN PRO DOSPĚLÉ por sir 1x100ml

Kód: 8590347000686 Produktové číslo: 8590347000686 ATC skupina: R05CB06 Popis: Léky při kašli a nachlazení Kód SÚKL 0104694
usnadňuje vykašlávání a zmírňuje kašel

Žádné hodnocení.
Zboží není na skladě
99,00 Kč , plus doprava
 
MUCOSOLVAN PRO DOSPĚLÉ por sir 1x100ml

 

Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.
Přípravek užívejte při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu.
 
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé je určen především pro dospělé, mohou ho však užívat i mladiství a děti.
 
Neužívejte MUCOSOLVAN pro dospělé, jestliže jste přecitlivělí (alergičtí) na ambroxol nebo kteroukoli pomocnou látku obsaženou v přípravku.
 
MUCOSOLVAN pro dospělé je obvykle dobře snášen. Mohou se dostavit lehké zažívací obtíže.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
 
Současné užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé a antibiotik (amoxicilin, cefuroxim, erythromycin) vede ke zvýšení koncentrace antibiotik v hlenu, který se vytváří v dýchacích cestách.
 
Dávkování:   Pokud není lékařem určeno jinak, je doporučeno následující dávkování (5 ml sirupu = 1 čajová lžička):
Dospělí a děti nad 12 let : 10 ml (2 čajové lžičky) 2x denně
Děti od 6 do 12 let: 5 ml (1 čajová lžička) 2 - 3x denně
Děti od 2 do 6 let: 2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 3x denně
Děti od 1 do 2 let: 2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 2x denně
 
Tyto dvojnásobné dávky oproti doporučovaným terapeutickým dávkám léčivé látky ambroxoli hydrochloridum jsou vhodné pro úvodní dávkování v počáteční akutní fázi onemocnění, poté mohou být sníženy na polovinu. Dávkování určí lékař na základě závažnosti onemocnění. Již od počátku léčby je možno podávat i dávky poloviční.
 
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé se podává při jídle. Výše uvedená množství se dávkují buď přiloženou odměrkou, nebo čajovou lžičkou.
 
Složení: : Ambroxoli hydrochloridum 30 mg v 5 ml sirupu
Pomocné látky: Hyetelosa, draselná sůl acesulfamu, nekrystalizující sorbitol 70%, glycerol 85%, kyselina benzoová, jahodové aroma, vanilkové aroma, čištěná voda
 
Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 3 týdny.
 
Dlouhodobé užívání přípravku Mucosolvan pro dospělé u chronických onemocnění je možné po poradě s lékařem.
 
Sirup Mucosolvan pro dospělé neobsahuje cukr, proto je vhodný i pro diabetiky.Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem, jeho užívání není doporučeno v prvních 3 měsících těhotenství. Není doporučeno užívat Mucosolvan pro dospělé při kojení.
 
Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců.
 
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
 
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.