SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

MAGNE B6. .tbl obd 50

Kód: 8595116520907 Produktové číslo: 8595116520907 ATC skupina: A12CC Popis: Náhrady minerálních prvků Kód SÚKL 0096635
Magne B6 se užívá při nedostatku hořčíku v organismu

Žádné hodnocení.
Kategorie: Vitamíny
Zboží není na skladě
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
125,00 Kč , plus doprava
 
MAGNE B6. .tbl obd 50

 

Magne B6 se užívá při nedostatku hořčíku v organismu, ať už se tento nedostatek vyskytuje samostatně nebo ve spojení s nedostatkem dalších látek. Magne B6 lze rovněž použít k léčbě příznaků záchvatů úzkosti spojených se zrychleným hlubokým dýcháním, které vede ke vzniku křečí.
 
Magne B6 mohou užívat dospělí a mladiství, děti od hmotnosti 10 kg a těhotné ženy jen na doporučení lékaře a v jím předepsaných dávkách.
 
Magne B6 obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6. Jde o látky nepostradatelné pro lidský organismus. Hořčík se v lidském těle nachází především uvnitř buňky, zpomaluje nervosvalový převod a snižuje nervovou dráždivost. Nedostatek hořčíku má vliv i na psychický stav: působí zvýšenou citlivost a podrážděnost nebo naopak únavu a ospalost. Vitamín B6 se účastní mnoha procesů látkové přeměny, m.j. příznivě ovlivňuje vstup a setrvání hořčíku v buňce.
 
Složení:   Magnesii lactas dihydricus 470 mg (odpovídá 48 mg Mg2+), Pyridoxini hydrochloridum (vitamin B6) 5 mg v 1 potahované tabletě.
Potahované tablety: Sacharóza, těžký kaolín, akácie, karboxypolymetylén 934, mastek, stearát hořečnatý, karnaubský vosk v prášku, dioxid titaničitý.
 
Magne B6 se nesmí užívat při těžké ledvinové nedostatečnosti. Při jakýchkoli poruchách funkce ledvin (mohou se projevit častějším močením, otoky dolních končetin) lze přípravek užívat pouze na doporučení lékaře a v jím předepsaných dávkách.
 
Přípravek Magne B6 nemohou užívat pacienti trpící Parkinsonovou chorobou nebo parkinsonismem, kteří jsou léčeni levodopou.
 
V těhotenstvi by vzhledem k obsahu vitaminu B6 denní dávka neměla překročit 2 tablety Během kojení se užívání přípravku Magne B6 nedoporučuje.
 
Dávkování:   pokud lékař neurčí jinak, při nedostatku hořčíku užívají dospělí obvykle 6 tablet
Děti od 6 let věku (20 kg hmotnosti) mohou děti užívat tablety a to 4-6 tablet denně.
 
Při záchvatech úzkosti užívají dospělí obvykle 4 tablety denně.
 
Těhotné ženy by neměly překročit denní dávku 2 tablety.
 
Denní dávku je vhodné rozdělit do 2 až 3 dílčích dávek a ty užívat nejlépe ráno, v poledne a večer, pokud možno během jídla. Tablety se polykají vcelku a zapíjejí velkou sklenicí vody. Vynecháte-li náhodou některou dávku, můžete ji užít kdykoli později.
 
Tablety obsahují sacharózu (řepný cukr). V případě poruchy funkce ledvin je možno přípravek užívat jen se souhlasem lékaře a v jím určených dávkách.
 
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C, chránit před světlem.
 
Přípravek Magne B6 nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.