SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

IBALGIN KRÉM DRM CRM 1X100GM

Kód: 8594739205000 Produktové číslo: 8594739205000 ATC skupina: M02AA13 Popis: Léky proti bolestem kloubů a svalů k top. aplikaci Kód SÚKL 0155052
Tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest

Žádné hodnocení.
Kategorie: Zobrazit produkty
Zboží není na skladě
139,00 Kč , plus doprava
 
IBALGIN KRÉM DRM CRM 1X100GM

 Složení

Ibuprofenum 1,5 g ve 30 g krému nebo 2,5 g v 50 g krému (tj. 5%)
Krémový základ: Čípkový základ W 35, střední nasycené triacylglyceroly, cetylstearylalkohol, ethoxylované alkoholy C12 - C16, monoglyceridy nasycených vyšších mastných kyselin, karbomer , trolamin, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda
Indikační skupina

Antirevmatikum, antiflogistikum, analgetikum (k tlumení zánětu a bolesti)
Charakteristika

Ibalgin krém obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest.
Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.
Indikace

Ibalgin krém mohou používat dospělí a mladiství k místní léčbě zánětů kloubních pouzder, zánětů šlach a svalových úponů, k místní léčbě při revmatických onemocněních, při bolestivých stavech při degenerativních onemocněních kloubů, při povrchních žilních onemocněních, k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů.
Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o vhodnosti použití přípravku Ibalgin krém poraďte s lékařem.
Děti používají přípravek Ibalgin krém pouze na doporučení lékaře.
Kontraindikace

Ibalgin krém nesmějí používat pacienti s přecitlivělostí na ibuprofen, methylparaben, propylparaben nebo na některou jinou složku přípravku a dále pacienti, kteří měli astmatický záchvat, kopřivku nebo alergickou rýmu po užívání kyseliny acetylsalicylové nebo některých protizánětlivých léčiv. Přípravek se nesmí používat na otevřené rány a sliznice, do očí a na podrážděné ekzematózní plochy.
V těhotenství a při kojení lze přípravek používat pouze na doporučení lékaře. V posledních třech měsících těhotenství se přípravek nesmí používat dlouhodobě nebo natírat na velké plochy. V době kojení lze krém použít krátkodobě na malé plochy.
Nežádoucí účinky

Během léčby může ojediněle dojít k projevům přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí léčbu přerušte a ihned se poraďte s lékařem.
Interakce

Užíváte-li jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti současného používání přípravku Ibalgin krém s lékařem a bez porady s ním ho nepoužívejte. Bez porady s lékařem nepoužívejte pro Vaše onemocnění současně s tímto krémem jiné volně prodejné léky pro místní používání.
Při předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že používáte Ibalgin krém.
Dávkování a způsob použití

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí, děti a mladiství si na postižené místo 3-4krát denně v časových odstupech 3 - 4 hodin nanášejí 4-10 cm dlouhý proužek krému, který si lehce vtírají. Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem.
V těhotenství lze přípravek používat pouze s vědomím lékaře. V době kojení lze krém použít krátkodobě na malé plochy.
Upozornění

Pokud při poraněních nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 1 - 2 týdny.

Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin krém poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin krém se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2-3 týdnů.

Přípravek nesmí být nanášen na otevřené rány nebo sliznice a do očí.
Při náhodném požití většího množství přípravku malým dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat.
Uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 oC v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti
vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.