SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

Domů / Výživa / Vitamíny

B-KOMPLEX FORTE LÉČIVA. .drg 2x10(=20) Zentiva

Kód: 8594739204850 Produktové číslo: 8594739222656 Kód SÚKL 0000055
Přípravek obsahuje vitaminy skupiny B

Žádné hodnocení.
Výrobce: Zentiva, a.s.
Poslední kusy na skladě!
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
62,00 Kč , plus doprava
(3,10 Kč/1 kus(tbl))
 
B-KOMPLEX FORTE LÉČIVA. .drg 2x10(=20) Zentiva

 

B-komplex forte Zentiva používají dospělí a mladiství pro prevenci a léčení stavů spojených s nedostatkem vitaminů skupiny B v organizmu.
 
Zvýšená potřeba vitaminů skupiny B je při dlouhotrvajících horečnatých stavech a infekcích, při zvýšené funkci štítné žlázy, po chirurgickém odstranění části žaludku, při vleklých onemocněních zažívacího ústrojí, při poruše vstřebávání ze střev, u alkoholiků,při chronických zánětech jater, při žloutence vzniklé blokádou odtoku žluči do střeva, při dlouhodobém duševním stresu, při prudkém váhovém úbytku u pacientů s jednostrannou výživou, při některých kožních a nervových onemocněních, dále při užívání některých léků, např. při léčení tuberkulózy, při léčbě širokospektrými antibiotiky potlačujícími střevní mikroorganizmy, které vytvářejí vitaminy skupiny B, u žen užívajících pilulky proti početí apod.
 
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů mohou B-komplex forte Zentiva užívat těhotné a kojící ženy a děti do 15 let pouze na doporučení lékaře.
 
Charakteristika:   Přípravek B-komplex forte Zentiva obsahuje vitaminy skupiny B, které patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Tyto vitaminy jsou nezbytné pro udržení chodu životních dějů v organizmu, mají významnou úlohu v aktivitě enzymů podílejících se na výměně látkové- na buněčném dýchání, odbourávání uhlovodanů, tuků a aminokyselin, účastní se na procesech využití energie. Jsou nezbytné pro normální funkci tkání - kůže, nervstva, zažívacího traktu, obranyschopnost organizmu apod. V těhotenství, při kojení i ve stáří je potřeba vitaminů B zvýšena, vyšší potřeba je i při zvýšené tělesné námaze.
 
Složení :    Thiamini hydrochloridum (Vitaminum B1) 15 mg, Riboflavinum (Vitaminum B2) 15 mg, Pyridoxini hydrochloridum (Vitaminum B6) 10 mg, Calcii pantothenas (Vitaminum B5) 25 mg, Nicotinamidum (Vitaminum PP, syn. Vitaminum B3) 50 mg v 1 obalené tabletě.
Jádro: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, stearan vápenatý, mastek.
Potahová vrstva: sacharóza, oxid titaničitý, sodná sůl karmelózy, tekutý parafin, koloidní bezvodý oxid křemičitý,žloutková žluť, bílý a karnaubský vosk, bílý vosk, tuk z ovčí vlny (lanolin).
Vzhledem k vysokému obsahu vitaminů mohou B-komplex forte Zentiva užívat těhotné a kojící ženy pouze na doporučení lékaře.
 
Dávkování:    Neurčí-li lékař jinak, dospělí a mladiství obvykle užívají 1 tabletu B-komplex forte Zentiva 1-3krát denně po dobu nejdéle 3 týdnů.
 
O vhodnosti užívání přípravku B-komplex forte Zentiva delším než 3 týdny se poraďte s lékařem.
 
Vitaminy rozpustné ve vodě se z organizmu rychle vylučují ledvinami, jejich jednorázové předávkování nemá žádné následky, jen zcela vzácně může vzniknout předrážděnost.
 
B-komplex forte Zentiva uchovávejte při teplotě 10-25 st. C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkem.
 
B-komplex forte Zentiva nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.
 
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.