SÚKL

Ověření internetových stránek a lékárny bylo úspěšné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48
100 41 Praha 10
tel.: +420 272 185 111
fax: + 420 271 732 377
e-mail: posta@sukl.cz

www.sukl.cz

 

Odběr novinek
Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste na našem webu nenašli zboží, které hledáte, neváhejte nás kontaktovat o dostupnosti a ceně tohoto přípravku! Rádi Vám dotaz zodpovíme heart

 

Arpalit Neo pěna 150ml a. u.v.

Kód: 8594013700627 Produktové číslo: 8594013700627
K běžnému ošetření srsti i k ochraně proti opakovanému napadení parazity.

Žádné hodnocení.
Výrobce: AVEFLOR, a. s.
Produkt již není v prodeji
Arpalit Neo pěna 150ml a. u.v.

Přípravky Arpalit® Neo ošetřují srst vašich domácích mazlíčků a poskytují dlouhodobý účinek proti blechám, klíšťatům, vším, všenkám a jejich vývojovým stádiím.

Přípravky Arpalit® Neo používejte k běžnému ošetření srsti i k ochraně proti opakovanému napadení parazity.

Přípravky jsou určené pro všechna nepotravinová zvířata, zejména pro psy, kočky, ptáky, plazy a jiné drobné živočichy, včetně mláďat od stáří 2 měsíců.

Při pravidelném ošetření přípravky Arpalit® Neo chráníte svého miláčka před napadením ektoparazity a před závažnými nemocemi přenášenými klíšťaty jako je lymská borelióza, ehrlichióza nebo babezióza při cestách do jižních zemí.

Základní charakteristika:

Přípravky ARPALIT Neo jsou jedinečnými přípravky na bázi nejnovějších poznatků o působení insekticidních látek, které poskytují dlouhodobý účinek proti blechám, klíšťatům, vším, všenkám a jejich vývojovým stádiím. Poskytují ochranu proti opakovanému napadení těmito ektoparazity. Hlavními insekticidními látkami jsou permethrin a fenoxycarb.

Permethrin zabijí dospělé ektoparazity a fenoxycarb likviduje veškerá jejich vývojová stádia. Tyto látky jsou na rozdíl od jiných jen minimálně toxické.

Při pravidelném používání přípravků ARPALIT Neo ochráníte svého miláčka nejen před blechami, klíšťaty a před jejich vývojovými stádii, ale i před zákeřnými onemocněními typu lymfská borelióza a klíšťová encephalitida. Zároveň tyto přípravky působí preventivně proti vzniku alergie na bleší kousnutí.

Přípravky ARPALIT Neo jsou určeny pro všechna nepotravinová zvířata, zejména, pro psy, kočky, plazy, a jiné drobné živočichy, včetně mláďat od stáří 2 měsíců.

Přípravky ARPALIT Neo nejenže ochrání před nepříjemnými ektoparazity, ale navíc, obsahují D-panthenol a silikonovou složku. D-panthenol dodává pokožce, srsti nebo peří zvířete výživu a vlhkost. Silikonová složka vytváří na povrchu srsti nebo peří ochranný hedvábný lesklý film, který zabraňuje dehydrataci.

Jedinečný výrobek na českém trhu díky bezkonkurenčnímu poměru mezi garantovanými účinky a cenou přípravku.

Trojí insekticidní účinek:

  • likvidační: zabíjí dospělé ektoparazity;
  • ovicidní: usmrcuje jejich vajíčka;
  • larvicidní: usmrcuje larvy ektoparazitů, čímž dochází k zabránění nástupu nové populace a dochází tím k zastavení vývojového řetězce;

Pro všechny typy zvířat, zejména pro domácí mazlíčky, pro jemnou aplikaci v obličejové části, pro jedince s velmi citlivou pokožkou.

Návod k použití:

Před použitím protřepat. Nádobku je nutné držet při aplikaci dnem vzhůru. Na ruku ošetřujícího nebo na povrch těla zvířete se aplikuje pěna velikosti tenisového míčku. Stejnoměrně se rozetře po povrchu těla zvířete, pročeše se hřebenem, kartáčem nebo se rukou v rukavici promne, aby přípravek mohl prostoupit až na kůži. Množství aplikovaných dávek se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Ošetření se provede systematicky po celém povrchu těla. Srst nebo kůže zvířete po ošetření musí být lehce zvlhčená.

Při ošetření obličejové části se přípravek nastříká na ruku v rukavici a pozorně se vetře do srsti, aby nedošlo k zasažení otvorů.
Má-li zvíře velmi citlivou pokožku, opatrně vyzkoušejte působení přípravku na malé části těla. Neobjeví-li se podráždění, zarudnutí nebo zánět, opatrně nanášejte, neprovádějte masírování pokožky.
Ošetření zvířete je možné po 1 týdnu opakovat. Po aplikaci zvíře 48 hodin nekoupejte.
 
Velikost balení:
 
Objem 150 ml.
 
Doba použitelnosti:
 
24 měsíců — do data uvedeného na dně nádobky.
 
Upozornění:
 
Nádobka je pod tlakem: nevystavujte slunečnímu záření a teplotám nad 50°C. Ani vyprázdněnou nádobku neprorážejte a nevhazujte do ohně. Nestříkejte do otevřeného ohně nebo na žhavé předměty. Uchovávejte mimo dosah zdrojů zapálení — Zákaz kouření. Uchovávejte mimo dosah dětí. Obal likvidujte v rámci organizovaného sběru. Uchovávat odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Po aplikaci pečlivě umyjte ruce vodou a mýdlem.
 
Složení přípravku:
 
Voda čištěná 77,70 g, Propanum/Butanum 21,00, Permethrinum 0,48 g, Polysorbate-20 0,08 g, Phenoxycarb 0,12 g, D-panthenolum 0,08 g, Hydroxyethylcellulosum 0,20 g, Cetrimonium bromidum 0,20 g, Phenyl Trimethicone 0,08 g, Parfume 0,02 ve 100,00 g přípravku.

 
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.